5. Uzaktan Algılama ve Coğrafi Bilgi Sistemleri Sempozyumu (UZAL-CBS 2014)

Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümü, İstanbul Teknik Üniversitesi Geomatik Mühendisliği Bölümü ve TMMOB Harita Kadastro Mühendisleri Odası işbirliğinde Uzaktan Algılama ve CBS teknolojilerinin entegrasyonu konularının tanıtıldığı ve tartışıldığı V. Uzaktan Algılama ve Coğrafi Bilgi Sistemleri Sempozyumu (UZAL-CBS 2014), 14-17 Ekim 2014 tarihinde Yıldız Teknik Üniversitesi ev sahipliğinde Davutpaşa Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilecektir. Uzaktan algılama ve CBS konularında çalışmalar yürüten ve bu konulara ilgi duyan tüm akademisyen, araştırmacı, kamu ve özel sektör temsilcilerini sempozyuma katılmaya davet ediyoruz.

Davetli konuşmacılar:

Doç. Dr. Lena Halounová, Spatial Development of Cities Determined from Remote Sensing Data with Application of GIS, EARSel Başkanı, ISPRS 2012-2016 Kongre Direktörü, Department of Geomatics, Czech Tecnical University

Prof. Dr. Stefan Hinz,  Director of Institute of Photogrammetry & Remote Sensing,  Karlsruhe Institute of Technology

Doç. Dr. Bülent Armağan, TUBİTAK Ulusal Akademik Ar-Ge Proje Destekleri, ARDEB Çevre, Atmosfer, Yer ve Deniz Bilimleri Araştırma Destek Grubu Yürütme Komitesi Sekreteri

Sergi: Katılımcılar sektörün önde gelen firmaları ile Uzaktan Algılama ve Coğrafi Bilgi Sistemleri Sergisinde buluşacaklardır.

Panel: Çeşitli Üniversitelerden öğrencilerin katılımıyla "Öğrenci Perspektifinden Uzaktan Algılama ve CBS" konulu bir panel düzenlenecektir.

Dergi: Sempozyum sırasında Bilim Kurulu üyelerince seçilen ve Üç Boyutlu Modelleme ağırlıklı olan yayınlar “International Journal of 3-D Information Modeling (IJ3DIM)”dergisinde yayınlanacaktır.

Ödül:Sempozyumda en iyi sözlü ve en iyi poster bildiri ödülleri verilecektir.

 

Sempozyumla ilgili tüm bilgilere http://www.uzalcbs2014.yildiz.edu.tr/sitesinden ulaşabilirsiniz.


Diger Duyurular


  1. 5. Uzaktan Algılama ve Coğrafi Bilgi Sistemleri Sempozyumu (UZAL-CBS 2014)
  2. Sempozyum Programı
  3. Yemekli Boğaz Turu
  4. Sempozyum Fotoğrafları
  5. Bildiri Tam Metinleri